Home   Kurz Excel - Úvod do Excelu   Lekcia 1 - Úvod do excelu   Excel Kurz Online – Zoznámenie sa s Excelom, 001 úvod

Excel Kurz Online – Zoznámenie sa s Excelom, 001 úvod

Excel Kurz Online – Zoznámenie sa s Excelom Vás víta pri prvej lekcii tohto projektu

Excel Kurz Online – Zoznámenie sa s Excelom

Ako Váš sprievodca týmto kurzom by som Vás rád privítal pri prvej lekcii. Je mi cťou sprevádzať Vás kurzom Excel Kurz – Zoznámenie sa s Excelom.

Moje meno je Rudolf a som lektorom a zároveň aj zakladateľom stránky pocitacovekurzy.eu. Túto stránku som založil pre to, že chcem pomáhať ľuďom učiť sa nové zručnosti v programoch, ktoré ich môžu v živote niekam posunúť. Z tých čo sú na pláne spomeniem azda len Excel a Powerpoint od Microsoftu, grafický softvér Photoshop od spoločnosti Adobe a open source content management system WordPress, ktorý slúži na tvorbu web stránok.

Moju výuku začnem ale tým najdôležitejším a najrozšírenejším programom a to je Microsoft Excel. Prvý zo série excel kurzov som nazval Excel Kurz Online – Zoznámenie sa s Excelom. Ako už samotný názov naznačuje, tento kurz sa bude venovať úplným základom. Vysvetlí Vám ako excel ovládať, a pochopíte ako funguje.

Okrem ovládacích prvkov sa však v kurze Excel kurz online – zoznámenie sa s excelom naučíte aj ako si upraviť pracovné prostredie programu, čo je dosť dôležité pri ďaľšej práci.

Rovnako dôležitou a dokonca aj expertmi využívanou funkciou je pomocník. Naučím Vás ako ho zobraziť, ako s nim pracovať, ako použiť online pomocníka a ako sa v ňom vyznať. Pomocník v Microsoft Office je jednou z najdôležitejších vecí, ktoré by mal každý jeden používateľ vedieť používať.

excel kurzPo absolvovaní všetkých lekcii tohto kurzu budete pripravený vrhnúť sa na ďaľšiu lekciu, ktorá už zájde hlbšie do práce s programom Microsoft Excel. Na teray je však pre každého začiatočníka nesmierne dôležité absolvovať prvú lekciu. Je to hlavne kôli tomu, že ja, ako Váš lektor sa už k v minulosti prebratým témam vracať nebudem a Vám by poznytky s tejto lekcie mohli v niektorom z nasledujúcich videí chýbať.

Čo hovorí o programe wikipedia môžete nájsť tu